Технологія Sumo

Насіння соняшника Євросем під технологію Sumo

Україна є світовим лідером з виробництва соняшникової олії. Реагуючи на потреби фермерів компанія Євросем виробляє насіння соняшника під різні технології вирощування. Посівний матеріал соняшника Євросем під технологію Сумо (Гранстар, Експрес) дозволяє контролювати широкий спектр широколистих бур’янів без пригнічення росту самого гібриду.

Соняшник – наша головна технічна культура. Середні показники рентабельності його вирощування в середньому по країні неухильно ростуть – за останні роки вони піднялися з 35% до 83%. У каталозі компанії Євросем сербські гібриди під технологію Сумо: NS Sumo 007 (NS 6059), NS Sumo 556.

Технологія Сумо передбачає використання найурожайніших гібридів Євросем і обробку посівів після сходів гербіцидами на основі сульфонілсечовини. Традиційно для знищення різних видів бур’янів, в основному дводольних, використовуються грунтові гербіциди, які не можуть ефективно працювати в умовах нестачі вологи. При посухі вони виявляються неефективними. Крім того, вони малоефективні при боротьбі з численними однорічними і, тим більше, багаторічними бур’янами.

Гібриди соняшника Євросем під технологію Сумо (Гранстар, Експрес) – це високотехнологічні продукти. Батьківські лінії соняшника закуповуються в сербського оригінатора НС Семе і потім вирощуються на українських полях. Сербські гібриди відомі в Україні і нічим не поступаються посівному матеріалу відомих мультинаціональних компаній.

Вибір насіння соняшника Євросем під технологію Сумо (Експрес, Гранстар)

Для підвищення рентабельності виробництва і врожайності соняшника використовується технологія Сумо (інакше її називають Експрес), що на даний момент є найбільш ефективною. Вона активно впроваджується як у великих агрохолдингах, так і в невеликих фермерських господарствах.

Особливість цієї системи – вирощування певного гібрида соняшника Євросем з обробкою певним гербіцидом, до якого цей гібрид генетично стійкий. Коротко така схема називається «гібрид – гербіцид». У цій схемі використовуються гербіциди, які створюються на основі трибенурон-метилу, наприклад, Експрес, Грозний, Гранстар і Тризалак, всі вони належать до групи сульфонілсечовини.

В каталозі Євросем гібриди соняшника під технологію Сумо: NS Sumo 556 і NS Sumo 007 (NS 6059).

NS Sumo 556 – лідер по врожайності і стійкості до хвороб серед сербських гібридів для технології Сумо. Відноситься до середньораннього типу, період вегетації становить 107-112 днів. Характеризується високою посухостійкістю, тому може вирощуватися в умовах крайнього Півдня України. Стійкий до вовчка, фомопсису, фомозу, гнилей стебла і коренів.

Гібрид соняшника Євросем сербського оригінатора NS Sumo 007 (NS 6059) має потенціал врожайності 5.5 т/га. Демонструє відмінні показники посухостійкості. Рекомендовані регіони вирощування: Степ, Лісостеп України. Стійкий до 6 рас вовчка.

 

Переваги гібридів соняшника Євросем технології Сумо:

 • Посухостійкість і здатність легко переносити стреси
 • Стійкість до таких хвороб як несправжня борошниста роса, фомопсис, різні види гнилей
 • Висока врожайність
 • Здатність пристосовуватися до будь-яких умов
 • Можливість обробки гербіцидами на основі трибенурон-метилу 750 г/кг.

Які особливості вирощування соняшника Євросем під технологію Сумо?

Різні гібриди соняшника мають різний ступінь стійкості до даного виду гербіцидів, так що і норми внесення препаратів можуть відрізнятися.

Препарат може вноситися один раз (норма варіює від 30 до 50 г/га) або два рази за вегетацію. Перший раз гербіцид використовують в фазі 2-4 листків, а другий – 6-8 листків. Разова доза внесення, відповідно, зменшується до 15 або 25 г/га.

Крім самого гербіциду, технологія передбачає внесення спеціальних речовин, що зменшують поверхневий натяг рідини. Це ПАР (або поверхнево активні речовини).

Їх застосування дозволяє:

 • Забезпечувати міцний контакт бур’янів і препарату-гербіциду
 • Впливає на краще проникнення трибенурон-метилу в листя бур’янів
 • Забезпечує ефективність застосування препаратів навіть в умовах посухи
 • Знижує швидкість випаровування гербіциду.

Препарат на основі трибенурон метилу діє системно. Вже через кілька годин він припиняє ріст бур’янів, через тиждень видно значне їх відставання в розвитку, а через два тижні бур’яни гинуть.

Гранстар не рекомендується змішувати в іншими засобами для знищення бур’янів, наприклад, грамініцидами. Тому якщо необхідно піддати посіви соняшника Євросем обробці препаратами проти бур’янів-злаків, обробка проводиться або через 1-2 тижні після обробки Гранстаром, або за 5-7 днів до неї.

Постає питання про те, як знищити падалицю соняшника в наступному році вирощування, адже вона буде стійка до пестицидів. Проблему можна вирішити за допомогою застосування іншої групи гербіцидів, на основі Clopyralid-olamine, Fluroxypyr або Florasulam.

 

Які переваги внесення гербіцидів на основі трибенурон метилу?

 • Різноманітні схеми внесення
 • Ефективне знищення осоту і дводольних бур’янів
 • Стійкість до зовнішніх факторів впливу
 • Підвищення врожайності
 • Відсутні обмеження щодо сівозміни

Чи є мінуси вирощування гібридів технології Сумо?

Мінусом є те, що цю технологію можна використовувати строго на тих гібридах соняшника Євросем, які мають стійкість до трибенурон-метилу 750 г/кг. Крім цього стандартне обмеження щодо внесення в грунт ALS інгібіторів, до яких відносяться дані гербіциди – один раз в три роки.

Існують обмеження температурного плану: трибенурон-метил вноситься, якщо температура повітря не нижче +10 ° С і не вище +27 ° С, а самі посіви повинні знаходитися в хорошому стані і не піддаватися стресам напередодні і відразу після обробки.

Передозування може призвести до деформаціям кошиків і листя у рослин.

Що важливо враховувати при вирощуванні насіння соняшника Євросем під технологію Сумо?

Насіння соняшника Євросем технології Сумо (Експрес, Гранстар) – це основа високоприбуткового вирощування соняшника. Сильна генетика гібридів Євросем робить посіви стійкими до вовчка, хвороб, стресових умов навколишнього середовища.

Фактори, які впливають на стійкість гібридів соняшника до трибенурон-метилу діляться на хімічні і природні.

 

Хімічні фактори:

 1. Забороняється одночасно обробляти рослини різними видами гербіцидів
 2. Гербіциди можна поєднувати з обприскуванням добривами
 3. Гербіциди даної групи не поєднуються з інсектицидами групи ФОС

 

Природні фактори:

 1. Температурні обмеження внесення препарату
 2. Неефективність в умовах сильної посухи і надмірного зволоження

 

Крім того, при внесенні препарату потрібно враховувати не тільки фазу розвитку самого соняшника Євросем, а й період розвитку бур’янів. Як правило, гербіцид вноситься до 4-6 справжніх листків (в деяких випадках раніше), для осоту – на початку росту стебла.

Таким чином, насіння соняшника під технологію Сумо (Експрес, Гранстар), представлене в каталозі Євросем, – це високоякісний посівний матеріал, який при своєчасній обробці страховими гербіцидами на основі трибенурон метилу, дасть високий урожай.