Насіння соняшника Євросем під технологію вирощування Clearfield

Соняшник в нашій країні – сама рентабельна культура. Боротьба з бур’янами на посівах соняшника має величезне значення, так як на ранніх етапах розвитку відбувається пригнічення бур’янами вирощуваної культури, що сприяє значним втратам врожайності.

Компанія Євросем пропонує посівний матеріал соняшника під технологію Clearfield або Євро-Лайтнінг. Сильні стійкі до хвороб і гербіцидів ІМІ-гібриди від Євросем користуються заслуженою популярністю у всіх куточках країни.

Закупівля батьківських ліній соняшника відбувається в Сербії, у селекційному центрі світового рівня Інституті рільництва та овочівництва м. Нові Сад. Сербські гібриди соняшника Євросем – це якісний посівний матеріал, що є основою прибуткового вирощування.

У сучасному світі набуває все більшої популярності вирощування сільськогосподарських культур без попередньої обробки грунту. Такий спосіб обробітку культур, зі збереженням при цьому їх високої врожайності, має на увазі застосування нових видів гербіцидів і сортів насіння, несприйнятливих до їх впливу. Якщо Ви віддаєте перевагу Ноу-Тілл або Міні-Тілл обробці грунту, то радимо вибирати гібриди соняшника Євросем під Євро-Лайтнінг (Clearfield).

Вибір насіння соняшника Євросем під Євро-Лайтнінг (Clearfield) для посіву

Технологія вирощування насіння соняшника під Євро-Лайтнінг знайшла величезну популярність у всьому світі. В каталозі насіння Євросем гібриди Pegas (NS 6341) і новинка Grifon (NS 7640).

Гібриди Євросем придатні для вирощування за технологією Clearfield ( “Чисте поле”). Кожна насінина проходить ретельну доробку після вирощування. Посівний матеріал ділиться на фракції для зручності посіву фермерами. Насіння протруюється високоякісними фунгіцидними протруйниками, добривами і фітогормонами для отримання рівних і дружніх сходів культури.

Насіння соняшника Євросем Pegas (NS 6341) під Євро-Лайтнінг відноситься до середньораннього типу. Має ген стійкості до імідазолінів. Підходить для всіх зон вирощування соняшника. Потенційна врожайність понад 5 т/га. Стійкий до 5 рас вовчка, соняшникової молі, грибкових і бактеріальних збудників хвороб.

Гібрид Євросем Grifon (NS 7640) – найбільш ранній серед ІМІ-гібридів сербського оригінатора НС Семе. Потенційна врожайність понад 5.5 т/га. В каталозі Євросем його відрізняє стійкість до вилягання і осипання зерна з кошиків. Демонструє імунітет до хвороб соняшника (несправжня борошниста роса).

Що таке технологія вирощування соняшника Євросем під Євро-Лайтнінг (Clearfield)?

Визнаним лідером в цьому напрямку є система Clearfield, що відмінно зарекомендувала себе на полях усього світу. Для «Чистого поля», так перекладається назва цієї інноваційної технології, не існує поняття бур’ян. Посів, проведений за даною технологією, абсолютно без будь-якого попереднього обробітку землі, призводить в результаті до збору врожаю з 100% чистого від бур’яну поля.

З 2003 року Clearfield показала чудові результати при посіві соняшника. Спочатку в країнах виробниках, а потім і в усьому світі.

Clearfield – це продукт унікального поєднання гербіциду Євро-Лайтнінг і гібридних сортів насіння високоурожайного соняшника, отриманого традиційним шляхом після тривалого селекційного відбору, без втручання в геном рослини. Одним з досягнутих властивостей даних сортів і гібридів рослин стала несприйнятливість до впливу гербіцидної суміші Євро-Лайтнінг.

Суміш ця дійсно володіє рядом унікальних властивостей. Вона складається з двох речовин групи імідазолінів, які знищують великий спектр бур’янів, що досягається разовою обробкою землі. Обробка проводиться вже після отримання сходів соняшника. Причому гербіцид зберігає свої вражаючі властивості, незалежно від дня його внесення в грунт і термінів появи сходів оброблюваної культури. Комбінація активних речовин препарату Євро-Лайтнінг, в який входять імазапір і імазамокс, в кількості, відповідно 15 г/л і 33 г/л набуває синергетичних властивостей (не порівняти по ефективності з властивостями кожного компонента окремо). Вражаючий ефект збільшується в рази і це при тому, що кожен з компонентів, як імазамокс, так і імазапір, навіть окремо дуже ефективні.

Найважче викорінити бур’яни, наприклад, вовчок, не кажучи вже про підмаренник, осот, амброзію, канатник – одвічних паразитів соняшникових полів. Євро-Лайтнінг знищує їх без проблем.

Після проникнення в грунт, Євро-Лайтнінг утворює гербіцидний екран, механічне порушення якого знижує ефективність дії гербіцидної суміші.

Дієвість гербіцидної суміші Євро-Лайтнінг перевірена також в посушливих регіонах, в яких інші гербіциди не мали бажаного ефекту. Це обумовлено характером впливу Євро-Лайтнінга на кореневу систему бур’янів, спільно з дією гербіцидного екрану на поверхні грунту, знищує пагони бур’янів першої, другої і навіть третьої хвилі.

Використання препарату рекомендується на частіше, ніж 1 раз в 3 роки. Обробка проводиться в сприятливих для вегетації культури та бур’яну умовах. Найкраще застосовувати його на ранніх етапах розвитку бур’яну. Соняшник обприскується на стадії 2-8 листків культури. Норма витрати гербіциду 1-1.2 л/га.

Слід тільки дотриматися терміну і кількості внесення гербіциду:

  • Дводольні бур’яни – до фази 6 листків;
  • Злакові – до фази 4 листків;
  • Вовчок – в проміжок від 8 до 10 листка (кількістю 1-1,2 літра на гектар).

Які переваги технології Clearfield?

  • одноразова обробка до збору врожаю;
  • можливість варіювати терміни і простота в застосуванні;
  • відсутність необхідності попередньої підготовки поля;
  • перемога над вовчком;
  • 100% знищення злакових і дводольних бур’янів.

Які переваги вирощування соняшника Євросем під Євро-Лайтнінг?

Гібриди соняшника Євросем під Євро-Лайтнінг – це можливість вирощування культури на вільному від бур’янів полі. Якщо в регіоні є вогнища поширення паразитичної рослини вовчок, то гербіцидна обробка її усуне.

Гібриди під Євро-Лайтнінг самі по собі сильні і стійкі до хвороб і стресів. Добре показують себе як на посушливому півдні, так і в інших зонах, де вирощують соняшник.

Завдяки всім перерахованим властивостям Clearfield є лідером інноваційних методів при мінімальній і нульовій обробці поля під соняшником. Основу її складає насіння, що отримує можливість повністю розкрити свій високоврожайний потенціал на «Чистому полі».

Чи є мінуси гібридів під технологію Євро-Лайтнінг?

Недоліки вирощування гібридів під Євро-Лайтнінг полягають в їх більшій вартості в порівнянні з гібридами традиційної технології вирощування. Але витрати на гербіцид і спеціальні гібриди Євросем окупають себе вже в перший рік вирощування.

Виробники звертають увагу на можливість фітотоксичності гербіциду в жарких і сухих умовах.

Слід враховувати рекомендації виробника щодо сівозміни після використання Євро-Лайтнінга. На наступний рік на поле можна сіяти тільки стійкий до імідазолінів соняшник. Восени після збору врожаю соняшника можна висівати озиму пшеницю, жито.

На наступний рік в схему сівозміни включають яру пшеницю, сою, бобові культури, кукурудзу, овес, рис, сорго. Ще через рік на полі можна вирощувати цукровий буряк, ярий ріпак, гречку, просо, льон, овочеві культури. Обмеження в сівозміні слід обов’язково враховувати після внесення гербіциду Євро-Лайтнінг або його аналогів, щоб отримати високий урожай.

Що важливо враховувати при вирощуванні насіння соняшника Євросем під технологію Євро-Лайтнінг?

Гербіциди на основі імідазолінів – це унікальна можливість знищення широкого спектра бур’янів через післясходове внесення препаратів. Стійкість гібридів соняшника Євросем, что використовуються в системі Clearfield, досягнута методом традиційної селекції, без використання генно-інженерних методів. Таким чином, гібриди соняшника Євросем під Євро-Лайтнінг не трансгенний продукт, тобто, не продукт генної інженерії.

Купуйте насіння соняшника Євросем європейської (сербської) селекції – це стабільний урожай на полі, що підтверджує велика кількість демо-посівів і вдячних фермерів у всіх куточках України.