Насіння соняшника Євросем, стійке до вовчка

Для фермерів південних і східних регіонів поширення вовчка – це проблема номер один. Для посівів в цих регіонах компанія Євросем рекомендує гібриди соняшника, стійкі до вовчка.

Паразитичний бур’ян вовчок, має можливість пристосовуватися до різних природних факторів. Як захищати урожай соняшника від вовчка? Тільки вирощуючи стійкі гібриди соняшника або соняшник під Євро-Лайтнінг, які є в каталозі компанії Євросем.

Вовчок – це трав’янистий кореневий паразит, який завдає непоправної шкоди культурі соняшника. Його специфіка в тому, що він паразитує на кореневій системі. Прояви ураження видно тоді, коли впоратися з паразитом вже неможливо.

Проблема вовчка (Orobanche сumana), незважаючи на постійну боротьбу з нею, має міжнародний масштаб. Бур’ян вовчок соняшниковий впевнено поширюється по всьому світу, в тому числі і в Україні. Підраховано, що близько 16 млн гектарів посівів соняшника щорічно уражається вовчком. Особливостями розмноження і поширення паразита займається Інститут рільництва і овочівництва НС Семе (NS Seme) в Сербії. Компанія Євросем – офіційний партнер Інституту рільництва і овочівництва НС Семе в Україні з вивчення паразитичної рослини і способів боротьби з нею.

В даний час відомо 8 рас паразита (A, B, C, D, E, F, G, H), з-за чого слід зауважити, що захищати рослини від вовчка стало в рази складніше. Самими небезпечними вважаються три останніх раси. Існує набагато більше рас паразитичної рослини:

G +,

G ++,

G +++.

Які особливості вирощування соняшника Євросем, стійкого до вовчка?

В наш час помітно збільшилася необхідність боротися з вовчком на посівах соняшника. Зростає необхідність вирощування насіння гібридів соняшника української та іноземної селекції, що толерантні до паразитичної рослини вовчок. Спочатку вовчок паразитував на полину, але успішно адаптувалася до соняшника.

Фермери центральних і північних областей все частіше вибирають гібриди соняшника Євросем сербської селекції зі стійкістю до вовчка. Такі гібриди мають сильну генетику і більш стійкі до різних захворювань, дають високий урожай.

Для боротьби з поширенням вовчка, існує безліч прийомів, в тому числі хімічні, біологічні, а також агротехнічні. Вирощують гібриди соняшника Євросем класичної технології зі стійкістю до 6, 7 або 8 рас паразиту.

Для подолання вовчка рекомендують використання рослин-провокаторів. Правильна схема сівозміни повинна включати посів кукурудзи на полі. Тобто, насіння вовчка проростає, розвивається і завершує свій життєвий цикл, не приживаючись на посівах кукурудзи. Таким чином, поле очищається від вовчка тому, що там один раз посіяли кукурудзу.

Вибір насіння соняшника Євросем, стійкого до вовчка, для посіву

У каталозі компанії Євросем є гібриди, стійкі до 7+ рас вовчка. Це насіння соняшника Avalon OR7+ і Tor 7+. Посівне насіння Євросем цієї групи відноситься до класичної технології вирощування.

Новий гібрид сербської селекції компанії Євросем – Tor 7+. Ультраранньостиглий гібрид традиційної технології вирощування. Потенційна врожайність становить 50 ц/га. Рекомендується для зон вирощування в Україні, де поширений вовчок соняшника. Стійкий до 7+ рас вовчка та несправжньої борошнистої роси.

Насіння соняшника Avalon OR7 + від Євросем має високу стійкість до посухи і 7+ рас вовчка. Рекомендується для Степу і Лісостепу країни. Класичний гібрид Євросем з періодом вегетації 102-107 днів.

Іншим способом боротьби з бур’яном є посів гібридів соняшника Євросем під Євро-Лайтнінг. ІМІ-гібриди Євросем можуть оброблятися препаратами на основі імідазолінів без пригнічення після сходів культури. Гербіцид Євро-Лайтнінг і його аналоги успішно знищують вовчок.

Які переваги вирощування соняшника Євросем, стійкого до вовчка?

Вирощування стійких до вовчка гібридів соняшника Євросем популярно в Південних і Східних регіонах країни. Там вовчок призводить до значних втрат врожайності.

Перевага таких гібридів Євросем в сильній генетиці, рослини культури стійкі до різноманітних хвороб і стресів. Так як вовчок поширений більше в південних регіонах, то відповідно гібриди з стійкістю до вовчка можуть рости в умовах нестачі вологи (посухостійкі).

Соняшник зі стійкістю до 7 і 7+ рас не потрібно обробляти гербіцидами Євро-Лайтнінг або його аналогами, що накладає певні обмеження на вибір культур в сівозміні.

Чи є мінуси гібридів соняшника, стійкого до вовчка?

Вовчок здатен повністю мутувати за один сезон, тому вирощування просто стійкого гібрида з року в рік може не допомогти. Потрібні додаткові інші методи захисту, які знизять шкоду від можливих мутаційних змін вовчка. Фахівці Євросем рекомендують впроваджувати нові гібриди Євросем лише за результатами повної діагностики польових рас вовчка.

Що важливо враховувати при вирощуванні насіння соняшника Євросем, стійкого до вовчка?

Насіння соняшника Євросем проходить ретельну дбайливу доробку перед посівом. Вони володіє генетичною стійкістю не тільки до вовчка, а й цілої низки інших хвороб і шкідників, типових для посіву соняшника. Тому їх вигідно вирощувати, що дозволяє скоротити витрати на післясходову обробку поля.

На даному етапі не існує точної технології захисту, щоб перемогти вовчок. Вчені твердять про те, що вони не знають, скільки існує різновидів паразитичної рослини, тому, питання як позбутися остаточно від вовчка, полягає тільки в підборі гібридів. Поєднання біологічних, хімічних і агротехнічних методів допоможе впоратися з поширенням вовчка на полі.

Технологія захисту від вовчка:

  1. Використання гібридів соняшника Євросем, стійких до виявленої на конкретній ділянці раси вовчка.
  2. Вирощування ІМІ-гібридів Євросем.
  3. Висівання після соняшника сільгоспкультур-провокаторів: кукурудзи, сорго та інших.
  4. Міні-тілл і Ноу-тілл обробка грунту.
  5. Обробка техніки дезинфектантами після її застосування на заражених полях.

Дізнайтеся все про методи захисту врожаю соняшника від вовчка у агроконсультантів нашої компанії Євросем. Вони завжди прийдуть на допомогу у виборі потрібного гібрида соняшника з лінійки Євросем і різновиду гербіциду для профілактики ураження врожаю. Прибуткове насіння Євросем гарантує високі результати на полі.