ОФІЦІЙНИЙ ПАРТНЕР NS SEME

Компанія Євросем вирощує насіння селекції Інституту Рільництва та Овочівництва NS SEME (Сербія, м. Нові Сад) та є його офіційним партнером у науковій діяльності.

Селекційні досягнення цієї установи добре відомі не тільки на батьківщині та в Україні, але і по всьому світу вже більше 80 років, оскільки цей інститут є одним з найстаріших у Європі, та був заснований у 1938 році. Сьогодні компанія NS Seme працює у більше ніж 30 країнах світу, має в своєму селекційному портфоліо майже всі головні світові культури, від гібридів соняшнику до люцерни, від зимуючого гороху до однієї з кращих не-ГМО сої у Європі та багато іншого.

Якщо говорити про соняшник, то один з перших в світі гібридів соняшнику у 1978 рокі був створений фахівцями інституту, перший IMI гібрид у Європі був також створений тут, перше джерело толерантності до Phomopsis було визначено в лабораторіях інституту, і сьогодні гібриди NS Seme визнані найбільш стійкими до цього захворювання. Всі Європейські селекційні компанії мають спільні з інститутом гібриди чи купляють у нього генетичну плазму. В світі на сьогодні Інститутом зареєстровано 402 власні та 235 спільні гібриди соняшнику, щороку генетикою з Сербії в світі засівають не менше 3 млн. гектарів.

Не стоїть осторонь Інститут і у боротьбі з головним визнаним на сьогодні ворогом соняшнику – паразитом Orobanche Cumana (Вовчок соняшниковий). Цей рослинний паразит є головною загрозою світовому виробництву соняшнику, що в тій чи іншій мірі пригнічую  50% світових посівів  цієї культури. У  червні 2018 на світовому симпозіумі (Бухарест, Румунія) присвяченому цій проблемі, майже всі провідні селекційні установи об’єдналися у науковий консорціум, головною метою якого стала – ідентифікація рас Вовчка та боротьби із ним. Інститут Рільництва та Овочівництва відіграє одну з провідних ролей у цьому об’єднанні.

В Україні партнерську програму по дослідженню Orobanche Cumana NS Seme  має з компанією Євросем. 20 вересня між компанією Євросем та Інституту Рільництва та Овочівництва NS SEME був укладений меморандум про спільне дослідження нових рас Вовчка в Україні.