Соняшник – вимоглива культура до умов проростання. Щоб отримати дружні сходи соняшнику потрібно дотримуватись оптимальних умов по способу посіву, глибині та нормі посіву. Не менш важливо вибрати строк проведення робіт.

Щоб отримати рівні сходи, насіння соняшника сіють в грунт з глибоким орним шаром без ущільнень з високою вологоємністю, кислотністю рН 6.2-7. Для вирощування культури підходять такі грунти:

  • чорноземи
  • каштанові грунти
  • лугові чорноземи з суглинистим чи супіщаним складом.

Гарний результат вирощування буде на полі з легкими грунтами, але такими, що мають високий рівень гумусу та значним запасом грунтових вод.

Найкращим попередником для посіву соняшника являються озимі та ярі колосові культури. Після збору попередника грунт необхідно гарно передискувати, щоб подрібнити пожнивні рештки. Також провести основний обробіток грунту на глибину 27-30 см восениЦе поліпшить фізичні властивості грунту та допоможе краще акумулювати вологу в осінній період. При запланованому підживленні макродобривами їх вносять під оранку, за умови, що добрива мають довгий період переходу елементів в доступну форму для рослин.

Весною до посіву поле підлягає ранньовесняному боронуванню важкими зубовими боронами у поєднанні з вирівнюванням. Це допомагає подрібнити проростаючі бур’яни та вирівняти поле, зберегти запаси ранньовесняної вологи. В цілому навесні краще кількість проходів техніки по полю звести до мінімуму, щоб не втрачалася волога.

Для рівних дружних сходів глибина посіву має складати 4-6 см. В посушливих регіонах глибину посіву збільшують до 6-10 см. Гібриди з дрібним насінням сіють на глибину 4-5 см. Для отримання одночасних сходів важливо сіяти насіння на однакову глибину.

Середня норма висіву гібридів соняшника ЄВРОСЕМ залежить від вологозабезпеченості регіону. Цей показник різний для кожного гібриду і вказаний в його агрономічних характеристиках. Середня норма висіву 75-60 тисяч насінин на гектар. Необґрунтоване загущення посівів веде до збільшення кількості шкідників та загострення грибкових хвороб, зокрема вугільної гнилі.

Особливе значення для сходів культури має передпосівна обробка насіння. Насіння ЄВРОСЕМ уже оброблене для посіву фунгіцидним протруйником, добривом та стимулятором росту: Вам потрібно тільки засипати його в сівалку. Протруєння успішно бореться з патогенами, що передаються через насіння та грунт.

Наше насіння технологічного рішення Преміум захищене від типових хвороб та має всі передумови для сформування сильних та дружніх сходів. В “коктейлі” для протруєння три фунгіцидні протруйники:

  • на основі флудиоксонілу
  • на основі тираму
  • на основі металаксил-м.

Крім того, насіння додатково збагачене комплексним мікродобривом Євростім Преміум та стимулятором росту на основі фітогормону. Якщо потрібно, то індивідуально можливо протравити посівний матеріал інсектицидним протруйником.

Соняшник – доволі теплолюбна рослина. Проростання насіння може відбутися і при температурі грунту +3-+4 С, але сходи з’являться лише на 20-28 день після посіву. Оптимальною температурою для появи сходів є +20 С повітря та +8-+12 С грунту. Тоді сходи з’являються на 7-8 день після посіву. Соняшник сіють при прогріванні грунту +10-+12 С на глибині загортання насіння. Цей період залежить від регіону вирощування. Спочатку сіють середньостиглі та середньоранні гібриди, а завершують сівбу насінням гібридів соняшника ранньостиглої групи. В лінійці гібридів Євросем – це Тор 7+Сумо Ново та інші.

Як ранні, так і пізні строки сівби можуть повпливати на майбутній урожай. За раннього посіву період появи сходів затягується на 3-4 тижні, сходи з’являються повільно, збільшуються шанси прояву хвороб. При пізньому посіву грунт сухий, що негативно впливає на схожість гібридів. Оптимально розраховувати посів так, щоб цвітіння культури відбулося до настання сильної спеки.

Отже, для отримання рівних та дружних сходів важливо:

  • вибрати якісне насіння, що протруєне від хвороб (якщо потрібно шкідників) та мікродобривами
  • посіяти в прогрітий +10-+12 С підготовлений до посіву грунт
  • вибрати відповідну норму висіву в залежності від вологозабезпеченості регіону
  • посіяти на оптимальну глибину 4-6 см
  • використовувати в технології вирощування макро та мікродобрива.
Отримати консультацію